Podnośniki: najważniejsze wyposażenie warsztatu samochodowego i wulkanizacyjnego


Odpowiednie wyposażenie warsztatu samochodowego może w znaczny sposób podnieść efektywność pracy i ułatwić sprawną diagnostykę oraz naprawę pojazdów. Profesjonalny sprzęt to nie tylko akcesoria w postaci kluczy i innych niezbędnych elementów. Dobrze wyposażony zakład musi mieć także odpowiednie urządzenia takie jak: sprężarki, wyważarki, montażownice, czy podnośniki samochodowe.

Podnośniki samochodowe – niezbędne wyposażenie każdego warsztatu

Poszukujesz sprawdzonego, nowego i profesjonalnego sprzętu, który sprawdzi się zarówno w warsztacie samochodowym, jak i wulkanizacyjnym? Jeśli tak, to warto odwiedzić stronę Mastwell, gdzie dostępne są podnośniki samochodowe najlepszych producentów. Znajdziesz tam produkty takich renomowanych firm jak: NORTEC PRO, GRUBBER, MELL PROFESSIONAL, czy RAVAGLIOLI. W ofercie sklepu znalazły się różne rodzaje urządzeń umożliwiających podnoszenie pojazdów zarówno osobowych, ciężarowych, jak i autobusów.

Podnośnik dwukolumnowy, jednokolumnowy, czy może kanałowy?

Podnośniki samochodowe różnią się od siebie pod względem konstrukcji, zastosowania, nośności, a także stabilności. W wielu warsztatach można się spotkać np. z podnośnikami kanałowymi. Są one montowane w specjalnych zagłębieniach w podłodze. Rozwiązanie tego typu nie jest jednak spotykane w każdym zakładzie.

Kolejnym rodzajem urządzeń są podnośniki jednokolumnowe, które charakteryzują się kompatybilnością i łatwością przenoszenia. Dzięki temu warsztat zyskuje możliwość dostosowywania dostępnego miejsca do aktualnych potrzeb. Jednak podnośniki jednokolumnowe nadają się tylko do diagnostyki i pracy w przypadku lżejszych pojazdów.

Zdecydowanie najczęstszym wyborem cieszą się jednak podnośniki dwukolumnowe. Przede wszystkim wykazują się one bardzo dużą stabilnością i wytrzymałością. Podnośniki dwukolumnowe dzięki swojej uniwersalności mogą być stosowane niemal przy każdym typie pojazdów, od osobowych po ciężkie auta terenowe. Urządzenia tego typu są bardzo intuicyjne, bezpieczne i proste w obsłudze. Dzięki możliwości szybkiego podnoszenia i opuszczania pojazdów zdecydowanie poprawiają efektywność i przyśpieszają pracę mechaników, a także podnoszą wydajność w warsztacie.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *